לברורים והרשמה: 1-700-55-770-1

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אודותינו

מכון 'הבינני' הוקם כמעטפת לימוד אינטרנטי על מנת להנגיש את לימוד ההלכה והגמרא ולהתאימה לציבור הרחב בדרך קלה ופשוטה

המכון נותן מענה יחודי לביקוש הרב הקיים בציבור ללימוד תורה, הן לימוד הגמרא, והן ללימוד ההלכה לדעת את ה'מעשה אשר יעשון', כיצד להתנהג בסיטואציות היום-יומיות הרבות שאנו נקלעים לתוכם, סיטואציות המעלות שאלות הלכתיות הצריכות מענה מיידי, לתת פתרונות הלכתיים מעשיים להתרחשויות הנוצרות בבית, בבית כנסת או אצל חברי הקהילה, בין הצורך והרצון עד ללימוד בפועל ישנם קשיים רבים העומדים בדרך.

 

קורסים בהלכה

לימוד ההלכה הינו לימוד קשה ומורכב המצריך פיענוח סוגיות הלכתיות, הבנת הדינים במקורם, ובעיקר ההשלכה למעשה בחיי היום-יום בזמנינו, דבר הדורש ידיעה רחבה בפרקטיקה הלכתית-מעשית.
לשם כך אנו במכון 'הבינני' השקענו עמל רב בעיבוד הסוגיות ובהנגשת ההלכה בצורה קלה, פשוטה ותמציתית, מלווה במצגות ויזואליות מרהיבות להמחשת החומר. דגש רב ניתן בסיכום ושיכתוב הדיעות השונות בשיטה חדשנית המועילה לזכור את החומר הנלמד, כך שגם אנשים שאין להם פנאי רב ללימוד ההלכה, תהיה להם את היכולת לרכוש בקיאות רחבה בהלכה בזמן קצר.
תכנית לימודית זו נכתבה ונבנתה בלווי והכוונת רבנים מובהקים בעלי נסיון רב בפסיקת הלכה למעשה ובמסירת שיעורי הלכה לציבור הרחב.

דגש מיוחד נותן המכון על יצירת קבוצה מגובשת בכל קורס וקורס, קבוצה התומכת זה בזה, דבר שהופך את הלימוד לחוויה מיוחדת ומעניינת. כמו-כן הרבנים מוסרי השיעורים תומכים כל העת בלומדים משתתפי הקורסים וזמינים לכל עזרה והכוונה, ולכל שאלה המתעוררת אצלם.

 

לימוד גמרא

בלימוד הגמרא לאדם הטרוד ברוב יומו לפרנסתו קיים קושי רב הן מצד הבנת הדברים והקשרם והן מצד הריכוז הרב הנדרש להבנת הסוגיות

מכון "הבנני" השיק מיזם חדשני בלימוד הגמרא בצורה וויזואלית עם המחשות ומצגות החל מהמחזור הנוכחי פרוייקט רחב היקף שנועד להביא את הגמרא והדף היומי אל הסלולארי והמחשב הקרוב שלכם.

אז איך המיזם פועל? מדי יום עולה לאתר שיעור יומי על הדף. לכל דף יש מגיד שיעור שמסביר ברהיטות על הסוגיה: רקע, ביטויים, מהלך, קושיות, תירוצים ועוד. הכל מסונכרן עם הגמרא כאשר הדברים מודגשים בצהוב לפי קצב ההתקדמות ועל המסך ישנם תרשימים מפורטים וחדשניים בדמות טבלאות, תרשימים, איורים מוחשיים של המושגים והמונחים כמו איברי הבהמה במסכת זבחים לפי הנושאים בדף או למשל על מהו מבוי והפירוט של הנושא במסכת שבת. בנוסף, יהיה ניתן להשיג את המצגות בשביל להקרין בשיעורים רגילים.

גולת הכותרת היא הסיכום היומי שניתן מדי יום. הוא בן חמש דקות והוא מסכם את הדף באמצעים וויזואליים מרהיבים של אומנות מיוחדת שכוללת סרטונים, תמונות, ואמצעי המחשה כדי להמחיש את הדף, לעזור להפנים אותו, ולהטמיע אותו בזיכרון. הסיכום הזה מתאים גם עבור אלו שלומדים את הדף באמצעים אחרים, אבל מעוניינים להתחבר לדף באופן וויזואלי ואומנותי כדי לחדד ולהבהיר את המהלך ואת הנושאים הנלמדים.

פרוייקט יחודי זה דורש משאב כספי רב שמטרתו היא שכל מלמד בתלמוד תורה או מעביר שיעור יוכל להקרין זאת על המסך או פשוט לקרוא את המהלך מתוך הדף או המחשב במידה והוא מעדיף ללמד בצורה הרגילה.

תודתינו נתונה ל"דף החיים", על שהמציאו לנו אתהמצגות שלהם על מנת שנוכל להעלות ולהשתמש.

כל הקורסים שלנו

חכמה

קורס שבת
קורס חופה וקידושין
קורס עירובין
קורס מצוות התלויות בארץ
קורס איסור והיתר
קורס נדה
קורס יורה יורה הרבנות הראשית
קורס טהרה למעשה
קורס חופה וקידושין למעשה
קורס תפילות ובית כנסת
קורס אבילות

בינה

קורס איסור והיתר למעשה 
קורס שבת למעשה
קורס ברכות וסדר יום
קורס דיני ממונות
קורס דף היומי למעשה

דעת

קורס מפקח מקוואות
קורס סופרות סת"ם
קורס הגהה סת"ם
קורס שחיטה
קורס משגיח כשרות
קורס מדריכי חתנים ונישואין
קורס טוען רבני